14 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Немає більшої сили,

ніж стійкість духу добровольця

Перл Харбор

17 січня 2017 року Верховною Радою України прийнято Постанову № 1822 — VIII «Про встановлення Дня українського добровольця» з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих батальйонів та на підтримку ініціативи громадськості. Згідно законодавства День українського добровольця відзначатиметься щорічно 14 березня.

Пригадаймо, коли почалася агресія Росії проти України – тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт. Так було  створено Національну Гвардію України.   13 березня 2014 року  у Верховній Раді Закон України «Про Національну гвардію України» підтримали 262 народних депутати. А вже   14 березня 2014 року прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині. Це були вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців –  з Києва вирушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні 2014 — го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України.

Всім стало зрозуміло, що 14 березня має стати Днем українського добровольця. І це сталося — Парламент проголосив 14 березня Днем українського добровольця.

День українського добровольця – одна з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців. Рішення Верховної Ради на віки закарбували героїзм українських лицарів.

Заходи до Дня добровольця, які проведені в КЗ «Канівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради»:

  1. Загальношкільна лінійка «Добровольці – воїни світла».
  2. Виставка малюнків «Гідності революцію герої творили, волю свою й незалежність вони боронили».
  3. Тематична виставка літератури «День українського добровольця».
  4. Виховні години «Мужність, патріотизм, пам’ять бійців – добровольців».
  5. Конкурси – віршів, творів.

 

Ви можете залишити коментарій, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар